Menu Close

Sveikatinimo veiklos

DALYVAVOME “JUDRIAUSIO DARŽELIO” KONKURSO BAIGIAMAJAME RENGINYJE
2024 m. birželio 6 d. “Jausmučių” gr. vaikai kartu su mokytoja Rūta, auklėtojo padėjėja Irena ir visuomenės sveikatos specialiste Rūta dalyvavo baigiamajame “Judriausio darželio” konkurso renginyje, kuriame atstovavo savo darželį. Konkurse lopšelis-darželis “Ąžuoliukas” užėmė 7 vietą ir buvo apdovanotas skaniais ir sveikais prizais.
PLOKŠČIAPĖDYSTĖS KOREKCINĖS MANKŠTELĖS IR GRŪDINIMAS
2024 m. gegužės 20-23 d. lopšelio, darželio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytiniams vyko profilaktinės plokščiapėdystės mankštelės ir pasivaikščiojimas Kneipo takeliu. Vaikai išbandė šalto vandens voneles, grūdino savo organizmą ir bėgiojo sveikatingumo takeliu.
 
 UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKA

2023-02-15 “Bitučių” grupės ugdytiniai klausėsi visuomenės sveikatos specialistės vedamos paskaitos “Mano švarios rankytės”. Vaikai prisiminė, kaip reikia taisyklingai plauti savo rankytes. UV žibintuvėlio pagalba galėjo pasižiūrėti kiek daug bakterijų ant jų rankyčių, kuomet gerai jų nenuplauna ir nenaudoja muilo. Vaikai suprato, kad taisyklingas  rankyčių plovimas gali apsaugoti nuo įvairių ligų!

 

Vasario 9-oji – tarptautinė odontologų diena. Šia proga “Jūreivėlių” grupės ugdytiniai pasikvietė į svečius visuomenės sveikatos specialistę Agnę, kuri pasakojo vaikams, kodėl svarbu valytis ir prižiūrėti dantukus, ką reikėtų ir ko nereikėtų valgyti norint turėti sveikesnius dantukus bei pamokė vaikučius teisingai valytis dantukus.🪥

2022-01-19  ir 2023-01-17 “Lašelių” ir „Ežiukų“ grupės ugdytiniai klausėsi paskaitėlės apie rankų higieną „Mano švarios rankytės“. Rankų higiena yra viena iš pagrindinių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir visus šalia esančius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu. Vaikai pagal švarių rankyčių plovimo žingsnius mokėsi kaip tinkamai nusiplauti rankas ir apsisaugoti nuo mikrobų!

tsisiųsti Adobe PDF formatu 

2023-01-19

tsisiųsti Adobe PDF formatu
MITYBA
2023-04-21 ir 2023-04-24 l/d “Ąžuoliukas“ ugdytinius aplankė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro, mitybos specialistės, kurios 11 „Giliukų,“ 8 „Saulučių“, 7 „Pelėdžiukų” ir 1 „Aitvarėlių” grupių vaikams papasakojo apie sveiką maistą, pravedė linksmus užsiėmimus: “Vaisius ar daržovė – kas tai?“ bei „Dėlionė – sveikos mitybos piramidė“. Dabar  grupių ugdytiniai tikri „MITYBOS ŽINOVAI”! 🍉🍎🥒🥕🍋
2023-04-12 “Bitučių” grupės ugdytiniai, kartu su visuomenės sveikatos specialiste ir grupės mokytojomis dalyvavo konkurse “Sveiki saldumynai”, kurį organizavo Klaipėdos m. VSB.
Konkurso tikslas – skatinti vaikų suvokimą, jog saldumynai bei desertai gali būti maistingi, estetiški, skanūs bei sveiki.
Pasigaminome “Sveikuoliškus energijos kamuoliukus”.
 2022-11-14  visuomenės sveikatos specialistė su “Bitučių” grupės ugdytiniais aiškinosi koks yra sveikas maistas, prisiminė sveikos mitybos piramidę, pažaidė su mitybos kamuoliu. Užsiėmimas buvo įdomus ir labai smagus!
Photo Collage Maker_2022_11_14_11_01_31
2022-09-26 paskaita ir praktinis užsiėmimas “Ką aš žinau apie sveiką maistą?”. Visuomenės sveikatos specialistė papasakojo vaikams pagrindinius sveikos mitybos principus, spaudė ir degustavo vaisių ir daržovių sultis, kurios buvo tikra “vitaminų bomba”.
Atsisiųsti Adobe PDF formatu

2022-04-05 3 grupės vaikai turėjo sveikatos paskaitėlę „Sveikas maistas – sveikas vaikas“, kurią vedė visuomenės sveikatos specialistė. Paskaitėlės metu vaikai pakartojo savo žinias, apie vaisių ir daržovių naudą jų organizmui, prisiminė sveikos mitybos piramidę bei atliko kūrybinį „sveikos lėkštės“ darbelį. 2022-04-06 grupės vaikai spaudė ir degustavo vaisių/daržovių sultis, kurios gavosi tikra vitaminų “bomba”!

Atsisiųsti Adobe PDF formatu
 
 BURNOS HIGIENA
2023-04-13 “Ežiukų” grupės ugdytiniai klausėsi visuomenės sveikatos specialistės vedamos paskaitėlės “Mano švarūs dantukai”. Mažieji ugdytiniai mokėsi taisyklingai valyti dantukus, sužinojo ką dantukai labiausiai mėgsta valgyti, o ko geriau reikėtų privengti.
Dabar visų dantukai bus dar baltesni ir sveikesni! 🦷🦷🪥🪥
Pirmąją Naujųjų Metų savaitę “Nykštukų” grupės ugdytiniai nesnaudžia! 2023-01-05 įdėmiai klausėsi visuomenės sveikatos specialistės Agnės, kuri vaikams papasakojo, kaip reikia taisyklingai valyti savo dantukus, ką labiausiai dantukams patinka valgyti ir ko reikėtų privengti, kad dantukai būtų sveiki, balti ir gražūs!
tsisiųsti Adobe PDF formatu
 
 PSICHINĖS SVEIKATOS STIPRINIMAS 

2022-03-22 Klaipėdos l/d “Ąžuoliukas” bendruomenė dalyvavo “Meno terapijos užsiėmimuose”. Meno terapija – tai savęs pažinimo, atsipalaidavimo, panirimo į save terapija. Tai galimybė pajusti harmonijos dvelksmą, kuris leidžia stabtelėti ir pabūti čia ir dabar, pasitelkus dailės, rašymo ir aromaterapijos metodus. Užsiėmimus vedė psichologė Evelina Kasinskaja.

Atsisiųsti Adobe PDF formatu

TRAUMŲ IR NELAIMINGŲ ATSITIKIMŲ PROFILAKTIKA

 

Balandžio 5,6,7 dienomis „Jausmučių“, „Bitučių“, „Saulučių“, „Aitvarėlių“, „Pelėdžiukų“ ir „Giliukų“ grupių ugdytiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės Agnės ir neformalaus ugdymo mokytojos Rasos vedamoje paskaitoje „Koks yra žmogaus kūnas?“. Užsiėmimo metu vaikai tyrinėjo “mini torso modelį“, klausėsi širdies ritmo, matavosi kraujo spaudimą bei išmoko suteikti pirmąją pagalbą. Mažieji Ąžuoliuko ugdytiniai buvo tikri gydytojai! ❤️‍🩹👩🏼‍⚕️👨🏽‍⚕️

 
2022-05-02 įstaigos darbuotojai dalyvavo “Pirmosios pagalbos mokymuose“, kuriuos vedė Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistė Diana Butkienė. Mokymai buvo labai išsamūs ir įdomūs. Darbuotojai džiaugiasi, kad turėjo galimybę atnaujinti savo žinias.
Atsisiųsti Adobe PDF formatu

 

FIZINIS AKTYVUMAS

Visos l/d ‘Ąžuoliukas” grupės dalyvavo visuotinėje mankštoje, “Judam mankštos ritmu”!

 

 

 

 

 

 

 

 

2023-05-10

2023-02-07 “Boružiukų”, “Aitvarėlių”, “Bitučių” grupių ugdytiniai aktyviai ir linksmai leido laiką žaisdami su interaktyviu kilimu, užsiėmimus vedė visuomenės sveikatos specialistė.

Atsisiųsti Adobe PDF formatu

Skip to content