Menu Close

Vaiko priėmimas į įstaigą

DĖL PRAŠYMŲ MOKYTIS 2023–2024 MOKSLO METAIS REGISTRAVIMO PRADŽIOS NUSTATYMO

AD+prasymu+pradžia+2023 (00000002)

informacija_į tinklapį (00000002)

 SPRENDIMAS DĖL VAIKŲ PRIĖMIMO Į KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO ĮSTAIGAS, ĮGYVENDINANČIAS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

T2-300 (2)

Informacija dėl priėmimo į mokyklas skelbiama Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje.

https://svietimas.klaipeda.lt/

 

Priėmimas į darželius vyksta internetu: https://www.klaipeda.lt/lt (Skiltis kairėje – priėmimas į darželius) arba https://ikimokyklinis.klaipeda.lt/

Informacija dėl konsultacijų vykdoma el. paštu adresu: darzeliai@klaipeda.lt  ir telefonu (8 46) 39 61 46

Gyventojų konsultavimas dėl priėmimo į ikimokyklines ir priešmokyklines grupes vyksta Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriuje adresu Liepų g. 7, 102 kab.

Trečiadieniais nuo 13 iki 16.30 val.
Ketvirtadieniais nuo 8.30 iki 11.30 val.

Nurodytu laiku  konsultacijos telefonu neteikiamos. Būtina išankstinė registracija svetainėjehttp://darzeliai.klaipeda.lt   

ŠVIETIMO PAGALBA

Įstaigoje specialiąją švietimo pagalbą (logopedinę pagalbą) teikia logopedė Daiva Kondrotienė.

 Kas yra logopedinė pagalba?

Logopedinė pagalba – tai procesas (logopedinės pratybos), kurio tikslas įveikti ar sumažinti vaikų kalbėjimo, kalbos ir komunikacijos sutrikimus, jų poveikį kasdienei veiklai.  Logopedinė pagalba padeda įgyti naujų įgūdžių, gebėjimų arba atkurti sutrikusias komunikacines funkcijas.

Kaip vyksta logopedinės pagalbos procesas?

Pratybų intensyvumas, trukmė ir pobūdis priklauso nuo sutrikimo sunkumo, vaiko amžiaus bei individualių gebėjimų. Pratybos vyksta logopedo kabinete apie 20-25 minutes, 2-3 kartus per savaitę. Jų metu lavinamas artikuliacinis aparatas, garsų tarimo mokymas/tikslinimas, ugdomas girdimasis dėmesys ir foneminis suvokimas, mokoma garsinės analizės ir sintezės pradmenų, plėtojamas žodynas, formuojamas kalbos gramatinis taisyklingumas,  ugdoma rišlioji kalba. Taip pat tikslinami smulkiosios motorikos įgūdžiai, lavinami regimieji, erdvės, laiko ir kiti suvokimai. Pratybų metu naudojamos šiuolaikiškos patrauklios kalbos ugdymo priemonės: įvairūs žaislai, paveikslėliai, knygos, raidynai, dėlionės, didaktiniai žaidimai ir pan.

Kada kreiptis į logopedą?

  • Kai nerimaujate dėl savo vaiko šnekamosios kalbos (netaisyklingai tariamų garsų arba jų netarimo) arba vaiko pažintinių procesų raidos specifiškumo.
  • Kai Jūsų vaikas negeba sklandžiai reikšti minčių.
  • Kai Jūsų vaikas visiškai nekalba (3-4 m. amžiuje).
  • Kai Jūsų vaikui nustatytos tam tikros sveikatos problemos, trukdančios kalbos ir pažintinių procesų (atminties, dėmesio, loginio mąstymo) raidai.
  • Dėl kitų priežasčių, susijusių su vaiko ugdymu, klausimais.

Rūpimais klausimais  galite rašyti el. paštu: info@darzelisazuoliukas.lt

Skip to content