
Virtuali „Kaziuko mugės“ darbelių paroda
Štai ir praūžė pirmoji ilgai laukta pavasario šventė „Kaziuko mugė“. Šiais metais ji buvo paminėta neįprastai. Kovo 4 d., Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ buvo pristatyta pirmoji virtuali darbelių paroda. Visą savaitę gaminti, ruošti vaikučių rankdarbiai, gaminti skanumynai atsidūrė virtualioje parodoje.
Kviečiame pasigrožėti vaikų darbeliais!
Nuoroda į virtualią darbų parodėlę: https://files.fm/f/krp8amk3r
3 grupės auklėtinė Paula Abramova dalyvavo “RESPUBLIKINĖS IKIMOKYKLINIŲ IR PRIEŠMOKYKLINIŲ AMŽIAUS VAIKŲ VIRTUALIOS POEZIJOS ŠVENTĖJE „TĖVYNE, TAU GRAŽIAUSI ŽODŽIAI“, projekto organizatorius – Kauno lopšelis- darželis „Šarkelė“. Ugdytinę parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Simona Rakauskienė.
4gr. vaikai ir mokytojos Vilija Labašauskienė ir Vidos Garbenčienė sukūrė ir vykdė projektą „ŽIEMOJANTYS PAUKŠČIAI“,
kurio tikslas supažindinti ir įtvirtinti žinias apie Lietuvoje žiemojančius paukščius.
Vaikai mokėsi atpažinti keletą žiemojančių paukščių ir suvokti,
kad ne visi paukščiai išskrenda į šiltuosius kraštus, ugdėsi vaikų supratimas,
atjauta, bei rūpestis mažesniais paukšteliais-draugais, vaikai stengėsi atrasti,
stebėti, tyrinėti ir suprasti paukščių elgseną.
Stengėmės lavinti vaikų mąstymą, kalbinius įgūdžius, atmintį, kūrybiškumą.
Skatinome bendradarbiavimą su tėveliais, gaminant lesyklėles paukšteliams.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Simona Rakauskienė su 3 grupės vaikais dalyvavo tarptautiniame ilgalaikiame projekte „SPALVŲ, ŠEŠĖLIŲ IR VEIDRODŽIŲ KARALYSTĖJĖ (In the realm of colors, shadows, and mirrors)“, kurį organizavo Šiaulių lopšelio-darželio “EŽERĖLIS” auklėtoja Rūta Gedvilienė .
Projekto tikslas – ugdyti vaiko intelektualinius bei kūrybinius gebėjimus leidžiant pasireikšti pačiam vaikui, naudojant veidrodžius, šešėlius, šviesos stalus, įvairų apšvietimą (žibintuvėlius, lempas, žvakes).
Pirmąją savaitę vaikai susipažino su veidrodžių atspindžiais. Sekė liežuvėlio pasakas, pažino ir piešė save veidrodyje. Patyrė daug teigiamų emocijų.
Antrąją savaitę žaidėme su šešėliais. Vaikai susipažino su žodžio sąvoka “šešėlis”, sužinojo įvairių rankų judesių atliekant šešėlių vaidmenis. Vaidino sugalvotą pasaką “Dinozauras miške”.
Trečiąją savaitę karaliavo spalvų ir šešėlių karalystė. Pasipuošėme žibintuvėlius įvairiomis spalvomis.
Piešėme spalvotais žibintais ore. Atlikome užduotėles pagal temą – dinozauro spalvotas šešėlis.
Žaidėme spalvotais šešėliais, surengėme šešėlių diskoteką.
Ketvirtą savaitę vyko apibendrinimas. Vaikai pasakojo kas yra šešėlis, kaip jis atsiranda, kokių priemonių reikia norint sukurti šešėlį.
Žiūrėjome šešėlių teatrą – lietuvių liaudies pasaką „Ropė“.
“11 gr. priešmokyklinukai kartu su mokytoja Jolanta Gricevičiene paminėjo Advento laikotarpio papročius. Vaikai klausėsi pasakos “Keturi angelai”, kirpo ir klijavo angeliukus. Susipažino su Advento vainiko prasme ir jį nupynė. Vaišinosi kūčiukais, riešutais, mandarinais, gėrė pieną. Žaidė Advento laikotarpio žaidimus.”
Glaudus tėvų ir pedagogų bendradarbiavimas – vienas esminių gerą ugdymą teikiančio darželio bruožų. Darželio pedagogai ir tėvai siekia vieno bendro tikslo – sėkmingai užauginti vaiką, atsakingą asmenybę.
Aktyvus tėvų dalyvavimas vaikų ugdyme(si) teigiamai veikia vaikų savivertę ir skatina pasitikėjimą savimi. Todėl skatindami tėvus įsitraukti į veiklą su vaikais surengėme „Rudens gėrybių“ parodą, 3 grupės vaikučiai su tėveliais darė darbelius iš gamtoje randamų gėrybių ir plastilino. Tikslas: įtraukti tėvus į grupės gyvenimą, sudaryti sąlygas prisidėti prie vaikų ugdymo.
Sulaukėme nemažai darbelių, tad džiaugiamės, kad vis dažniau tėvai įsijungia į ugdomąsias veiklas ne kaip stebėtojai, o kaip dalyviai.
10 grupės vaikai paminėjo “Tolerancijos dieną”
10 grupės “Pyragų diena”. Skanūs vaikų pagaminti pyragėliai.
3 grupės mokytoja Aušra Zarambienė nuo 2019 metų gruodžio mėnesio iki šiol tęsia bendradarbiavimą su „Vakarų ekspresas“ žurnalistais bei žurnalo „Vakarai“ redaktore Edita Gudaviče. Šiuose spaudiniuose yra publikuojami įdomūs vaikų pasisakymai įvairiomis temomis. Prie šio projekto prisijungė mokytojos Simona Rakauskienė ir Jolanta Gricevičienė uždavusios vasariškus klausimus savo auklėtiniams.
Nuoroda: https://www.ve.lt/naujienos/
IŠVYKA Į KLAIPĖDOS BOTANIKOS SODĄ
11 gr. vaikučiai su mokytojomis lankėsi Klaipėdos Botanikos sode. Dalyvavo edukacinėje pamokėlėje “Lobių dėžutė”, kur susipažino su dar nematytais augalais ir medžiais, rinko gamtos turtus, juos rūšiavo ir gamino kūrybinius darbelius.
EDUKACIJA „PIENAS VAIKAMS“
11 gr. vaikučiai su mokyta Jolanta Gricevičiene ir sveikatos specialiste Agne Girdauskaite dalyvavo edukacinėje valandėlėje “Pienas vaikams”. Vaikai žiūrėjo skaidres iš kur atkeliauja pienas pas vaikus ir kokia jo nauda vaiko organizmui. Prisiminė kaip reikia švariai nuplauti rankas. Patys pjaustė vaisius ir plakė pieno kokteilį.
PROJEKTAS “RUDENĖLIO GĖRYBĖS”
4gr. Vaikai su mokytoja- metodininke Vilija Labašauskiene ir mokytoja Vida Garbenčiene parengė ir vykdė projektą grupėje „RUDENĖLIO GĖRYBĖS“. Projektas skirtas – 4-5 metų vaikams. Gamtą vaikai pažįsta visais pojūčiais, stebėdami, tyrinėdami. Vaikus domina metų laikų skirtumai. Ruduo kupinas įvairiausių gėrybių, gamtos spalvų. Projekto tikslas – įtvirtinti vaikų žinias apie rudens požymius, rudens gėrybes ir jų naudą. Tikslui pasiekti buvo išsikelti uždaviniai: supažindinti vaikus su rudens išskirtinėmis savybėmis; Stiprinti kūrybines galias, suvokti rudens gėrybių naudą žmogui; Išmokyti vaikus panaudoti gamtos dovanas ugdomojoje veikloje; Skatinti, kad patirtus įspūdžius ir išgyvenimus vaikai perteiktų meninėje veikloje; Padėti lavinti vaiko jusles (regėjimą, uoslę, lytėjimą), smulkiąją motoriką, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.
Projekto metu vaikai suvokė daugelį rudens gamtos reiškinių, lavino pastabumą, mąstymą, skatino smalsumą. Šiuo projektu siekėme ugdyti vaikų ekologinio sąmoningumo pradmenis, sudarant palankias sąlygas įgyti naujų žinių apie rudens daržoves bei vaisius, kitus gamtos reiškinius ir jų reikšmę žmogui.